Odwiedzin od 2009r.

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj45
mod_vvisit_counterWczoraj43
mod_vvisit_counterTen tydzień172
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień260
mod_vvisit_counterTen miesiącu569
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2252
mod_vvisit_counterWszystkich137159

Aktualnie: gości 40 połączonych
Twoje IP: 54.221.75.68
 , 
Dziś: Lis 14, 2018


Witamy na stronach Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej
Wydawanie żywności w dniu 11 lutego (czwartek) 2016 roku PDF Drukuj Email
wtorek, 02 lutego 2016 00:00

INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach wraz z Towarzystwem Społeczno - Kulturalnym Gminy Sędziejowice informuje:

w dniu 11 lutego (czwartek) 2016 roku

będzie wydawana żywność w ramach Podprogramu Pomocy Żywnościowej na lata 2014 – 2020.

 

Pomoc otrzymają osoby i rodziny, które są podopiecznymi tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej i znana jest ich sytuacja materialna.

Osoby, które nie są podopiecznymi Ośrodka Pomocy powinny były się zgłosić do Ośrodka w celu udokumentowania swojej sytuacji materialnej do dnia 6 czerwca 2015 roku zgodnie z wcześniejszą informacją, która była na stronie internetowej gminy oraz były rozesłane informacje do sołectw.

Osoby, które tego nie zrobiły nie są uwzględnione na liście do paczek żywnościowych.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Gminy Sędziejowice do umowy z Bankiem Żywności było zobowiązane przedstawić listę rodzin kwalifikujących się do paczek.

Jednocześnie informujemy, iż osoby zainteresowane tą formą pomocy w roku 2016, winny zgłosić się w marcu 2016 roku w celu udokumentowania swojej sytuacji materialnej przed podpisaniem kolejnej umowy z Bankiem Żywności.

Wydawanie żywności będzie się odbywało w pomieszczeniach Gminnego Ośrodka Kultury od godz.12 -tej.

 

 
OD 4 STYCZNIA 2016 ROKU MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI O ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE PDF Drukuj Email
czwartek, 28 stycznia 2016 13:04

OD 4 STYCZNIA 2016 ROKU MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI O ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE

 

Świadczenie rodzicielskie przysługuje osobom, które urodziły dziecko, a które nie otrzymują zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia macierzyńskiego. Uprawnionymi do pobierania tego świadczenia są więc między innymi bezrobotni (niezależnie od rejestracji lub nie w urzędzie pracy), studenci, a także wykonujący prace na podstawie umów cywilnoprawnych. Także osoby zatrudnione lub prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, jeśli nie będą pobierały zasiłku macierzyńskiego będą mogły ubiegać się o świadczenie rodzicielskie.Świadczenie rodzicielskie przysługuje w wysokości 1000 zł miesięcznie, nie jest uzależnione od kryterium dochodowego (jest to kwota netto gdyż świadczenie rodzicielskie nie podlega opodatkowaniu ani innym obciążeniom).Wsparcie finansowe w postaci świadczenia rodzicielskiego będzie przysługiwało przez rok (52 tygodnie) po urodzeniu dziecka w wysokości 1000 zł miesięcznie, a w przypadku urodzenia wieloraczków ten okres będzie mógł być wydłużony nawet do 71 tygodni.Istotne jest, że świadczenie to mogą otrzymywać także rodzice dzieci urodzonych przed 1 stycznia 2016 r., którzy nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego – w takim przypadku, świadczenie rodzicielskie będzie im przysługiwało od 1 stycznia 2016 r. do ukończenia przez dziecko 1 roku życia (odpowiednio dłużej w przypadku wieloraczków).Świadczenie rodzicielskie nie będzie przysługiwało, jeżeli co najmniej jeden z rodziców dziecka otrzymują zasiłek macierzyński lub uposażenie za okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu macierzyńskiego, okres dodatkowego urlopu macierzyńskiego, okres urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, okres dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego okres urlopu rodzicielskiego. W związku z powyższym, wykluczona jest możliwość pobierania przez rodziców w tym samym czasie, na to samo dziecko, zarówno nowego świadczenia rodzicielskiego jak i zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia za okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu macierzyńskiego, okres dodatkowego urlopu macierzyńskiego, okres urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, okres dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego okres urlopu rodzicielskiego.

Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Złotówka za złotówkę

Z dniem 1 stycznia 2016 roku nastąpiła zmiana zasad przyznawania zasiłku rodzinnego i dodatków do zasiłku rodzinnego. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami przekroczenie progu dochodowego nie spowoduje zupełnej utraty zasiłku rodzinnego, lecz tylko jego pomniejszenie – dokładnie o taką kwotę, o jaką został przekroczony próg dochodowy. Przekroczenie nie może być wyższe niż suma otrzymywanych świadczeń. Wypłata świadczenia może nastąpić, jeżeli ustalona kwota będzie wyższa lub równa 20 zł.

 

Szczegółowe informacje dotyczące przyznawana świadczenia rodzicielskiego można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sędziejowicach w godzinach od 730 do 1530.

 
OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA" PDF Drukuj Email
środa, 09 grudnia 2015 08:10

Infolinia_Ogolnopolskie_Pogotowie_NL_2.jpg

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 23

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama