Odwiedzin od 2009r.

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj112
mod_vvisit_counterTen tydzień311
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień873
mod_vvisit_counterTen miesiącu5049
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7217
mod_vvisit_counterWszystkich326133

Aktualnie: gości 4 połączonych
Twoje IP: 3.238.204.31
 , 
Dziś: Paź 26, 2021


Projekt „ Poznajemy aktywnie lepsze jutro”

 

Projekt „ Poznajemy aktywnie lepsze jutro”

 

Projekt realizowany był w latach 2008-2014 roku, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Działanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków Budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 Główny cel projektu zakładał zwiększenie integracji ze społeczeństwem i rynkiem pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez  poprawę jakości życia, ułatwienie dostępu do rynku pracy oraz zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych.

Projektem w latach 2008-2014 roku zostało objętych 57 osób, mieszkańców gminy Sędziejowice w wieku aktywności zawodowych, pozostających bez zatrudnienia lub  zagrożonych wykluczeniem społecznym z którymi podpisano i realizowano kontrakty socjalne.

 

W ramach projektu udzielono następujących form wsparcia:

§1 I.        Zasiłki i pomoc społeczna

Uczestnicy projektu zostali wsparci finansowo w formie zasiłków celowych i okresowych m.in. na zakup odzieży, obuwia lub innych konkretnych rzeczy związanych z udziałem w projekcie.

 

§1 II.      Aktywna integracja

Osoby uczestniczące w projekcie zostały skierowane na szkolenia, zajęcia grupowe, warsztaty czy konsultacje indywidualne takie jak:

§1a)      Doradztwo zawodowe

§1b)     Konsultacje psychologiczne

§1c)      Porady prawne

§1d)     Badania w zakresie medycyny pracy

§1e)     Szkolenia zawodowe np.:

-„ Obsługa kas fiskalnych”

-„ Profesjonalny sprzedawca”

-„ Kurs kosmetyczny z elementami wizażu i stylizacji paznokci”

-„Magazynier z obsługą wózków widłowych”

-„ Operator koparko-ładowarki”

-„Prawo jazdy kat. B”

-„ Pracownik biurowy”

-„ Podstawy obsługi komputera”

-„ ABC małego biznesu”

-„ Obsługa i eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych na stanowisku dozoru i eksploatacji”

-„ Pomoc kuchni z minimum sanitarnym”

-„ Operator wózków widłowych”

W ramach tego działania sfinansowano również staże dla uczestników projektu.

 

§1 III.Działanie o charakterze środowiskowym

W ramach tego zadania w latach 2008-2014 roku dla uczestników projektu i ich rodzin, osób z najbliższego otoczenia zostały zorganizowane spotkania wielkanocne, andrzejkowe oraz wigilijne. Na w/w spotkaniach realizator projektu przygotowywał dla uczestników poczęstunek oraz wsparcie w postaci paczki żywnościowej.

Dla uczestników projektu zostały przeprowadzone wyjazdy do kin i jednodniowe wycieczki integracyjno-edukacyjne np. do Wieliczki. Zostały zorganizowane również kilkudniowe wypoczynki letnie w celu poznania zakątków naszego kraju np. wypoczynek w miejscowości Ślesin.

 W ramach projektu „ Poznajemy aktywnie lepsze jutro „  zostały organizowane prace społecznie użyteczne dla osób biorących udział w projekcie w jednostkach podległych gminie Sędziejowice.

Wszystkim osobom które w latach 2008-2014 brały aktywny udział w projekcie „ Poznajemy aktywnie lepsze jutro” realizator projektu serdecznie dziękuje, życząc aktywności zawodowej oraz dalszej integracji społecznej.

                     

 

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama