mod_vvisit_counterWszystkich120593

środa, 06 lipca 2016 07:26

Sędziejowice, 06.07.2016 r.

INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach wraz z Towarzystwem Społeczno - Kulturalnym Gminy Sędziejowice  informuje:

w sierpniu 2016 roku rozpoczyna się dystrybucja  żywności wśród osób najbardziej potrzebujących w ramach Podprogramu 2016, który będzie realizowany do końca czerwca 2017 r.

Kryterium dochodowe obecnie  wynosi 951 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 771 zł dla osoby w rodzinie.

Skierowania dla osób spełniających kryteria kwalifikowania do udziału w Programie co do zasady powinny być wydawane na okres trwania danego Podprogramu. Zgodnie ze stanowiskiem Komisji Europejskiej kwalifikowalność danej osoby do udziału w Programie stwierdza się w momencie jej przystąpienia, co uwzględniając specyfikę PO PŻ oznacza kwalifikowalność osoby w momencie przystąpienia do Podprogramu.

Wobec powyższego osoby chętne do skorzystania z tej formy pomocy winny zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej do 10 sierpnia br. w celu udokumentowania swojej sytuacji materialnej.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne  Gminy Sędziejowice do umowy z Bankiem Żywności  zobowiązane jest przedstawić listę rodzin kwalifikujących się do paczek.

Poprawiony: środa, 06 lipca 2016 08:10