Twoje IP: 54.80.137.168

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek
wtorek, 11 lipca 2017 07:18
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach uprzejmie informuje:

I. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są wydawane i przyjmowane od dnia 15 sierpnia 2017r.

II. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy są wydawane i  przyjmowane od dnia 01 sierpnia 2017 r.

III. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń wychowawczych – 500+ na nowy okres zasiłkowy są wydawane przyjmowane od dnia 01 sierpnia 2017

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.

Fakt kontynuowania nauki w szkole lub szkole wyższej należy poświadczyć aktualnym zaświadczeniem szkolnym do 15 IX 2017 r. Niedostarczenie zaświadczenia szkolnego lub dostarczenie zaświadczenia po dniu 30 września 2017 r. będzie skutkowało nie przyznaniem świadczeń rodzinnych za miesiąc wrzesień 2017 r. ( w przypadku studentów studiów wyższych legitymujących się umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności zaświadczenie należy dostarczyć do 31.10.2017 r.

Dalsze informacje można uzyskać
w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
w Sędziejowicach i pod numerem tel. 043-677-15-81.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach uprzejmie informuje:

I. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego na nowy rok szkolny 2017/2018 będą wydawane
od 16 sierpnia 2017r.

Wnioski o stypendium szkolne składa się  w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sędziejowicach od
1 września 2017 do 15 września 2017 r. danego roku szkolnego, a w przypadku słuchaczy kolegiów do dnia 15 października 2017 r.

Do wniosku o przyznanie stypendium szkolnego należy dołączyć zaświadczenie/oświadczenie o wysokości dochodów netto członków rodziny zamieszkujących wspólnie z uczniem, z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony , bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, a w szczególności:

1) zaświadczenia/oświadczenie o zarobkach;
2) zaświadczenia/oświadczenie o liczbie hektarów przeliczeniowych lub nakaz podatkowy;
3) zaświadczenia/oświadczenie o wysokości otrzymywanych rent, emerytur lub alimentów;
4) zaświadczenia/oświadczenie o przyznanych dodatkach mieszkaniowych, świadczeniach rodzinnych, pielęgnacyjnych lub innych;
5) zaświadczenia/oświadczenie o wysokości dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej;
6) zaświadczenia/oświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej,
Z wyszczególnieniem rodzaju i wysokości świadczenia;
7 ) zaświadczenia/oświadczenie o dochodach z pracy dorywczej;
8) zaświadczenia/oświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o prawie i wysokości zasiłku dla bezrobotnych lub innych świadczeń z funduszu pracy.

Dalsze informacje można uzyskać
w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
w Sędziejowicach i pod numerem tel. 043-677-15-81.
Poprawiony: wtorek, 11 lipca 2017 09:31