Odwiedzin od 2009r.

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj95
mod_vvisit_counterWczoraj112
mod_vvisit_counterTen tydzień313
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień873
mod_vvisit_counterTen miesiącu5051
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7217
mod_vvisit_counterWszystkich326135

Aktualnie: gości 5 połączonych
Twoje IP: 3.238.204.31
 , 
Dziś: Paź 26, 2021


Katalog wydatków edukacyjnych stypendium szkolnego 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
piątek, 01 września 2017 09:37
Zarządzenie Nr 8/2017
Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziejowicach
z dnia 28 sierpnia 2017 roku

w sprawie przykładowych wydatków kwalifikowanych do pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów
Na podstawie art.90 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j.: Dz.U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.) o Uchwały Nr XVII/148/16 Rady Gminy Sędziejowice z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Sędziejowice

§ 1
Ustalam wydatki o charakterze edukacyjnym, które mogą zostać rozliczone w rachunkach refundujących pomoc w formie stypendiów szkolnych:
 
1/ książki, w tym: podręczniki szkolne, ćwiczenia, lektury szkolne, opracowania do lektur, ,
2/ mapy, globus, kalkulator;
3/ tablice matematyczne, chemiczne, fizyczne i astronomiczne;
4/ artykuły szkolne tj.: zeszyty, okładki na zeszyty i podręczniki, pióra, długopisy, ołówki, linijki, ekierki, cyrkle;
5/ przybory rysunkowe wymagane na zajęciach lekcyjnych np.: bloki, bruliony, bibuły, kredki, flamastry, farbki plakatowe, akwarele, pędzelki, plastelina, modelina, klej szkolny, materiały związane ze specyfiką szkół itp.;
6/ biurko szkolne, krzesło szkolne, lampka na biurko – po 1 szt.;
7/sprzęt komputerowy tj.: procesor, płyta główna, pamięć komputera, urządzenia peryferyjne (dysk twardy, monitor, klawiatura, mysz, słuchawki, kpl. głośników) dołączony do komputera sprzęt audiowizualny (np.: skaner, modem, router), oprogramowanie komputerowe wymienione elementy po 1szt. oraz nośniki danych (dyskietki, płyty, pendrive), drukarka, tusze do drukarek, papier, koszt naprawy komputera, pokrycie kosztów abonamentu internetowego (od września do czerwca);
8/ plecak szkolny(sportowy) lub torba szkolna (sportowa) lub tornister szkolny - 1 szt.;
9/ strój galowy obowiązujący zgodnie z wymaganiami szkoły wraz z zaświadczeniem ze szkoły;
10/ strój na basen;
11/ stroje sportowe: do 3 sztuk koszulek sportowych lub bluzek sportowych, podkoszulek sportowych bądź t-shirtów sportowych, do 2 sztuk spodenek sportowych, do 2 sztuk czapek sportowych, do 2 kpl. bielizny sportowej, do 5 par skarpet, do 2 par butów sportowych tj.: trampki lub halówki bądź adidasy, do 2 sztuk spodni sportowych (dresowych), leginsów sportowych lub getrów sportowych, do 2 sztuk spodni sportowych (dresowych), leginsów sportowych lub getrów sportowych, do 2 sztuk bluz sportowych (dresowych),
WAŻNE: dres sportowy jest liczony jako 1 bluza i 1 spodnie.
12/ udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym również wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą;
13/ udziału w wyjazdach ze szkoły do teatru lub kina, galerii, muzeum;
14/ udziału w wycieczkach szkolnych o charakterze edukacyjnym;
15/ pobytu na tzw. „zielonej szkole”;
16/ pobytu na kolonii lub obozie edukacyjnym np. językowym lub sportowym;
17/ nauki języków obcych;
18/ zajęć komputerowych;
19/ zajęć muzycznych;
20/ udziału w zajęciach sportowych np. nauka: pływania, tańca, jazdy konnej, itp.;
21/ czesnego za naukę;
22/ dojazdu do szkół - dot. tylko uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy kolegiów, przy czym dodatek przy zasiłku rodzinnym z tytułu podjęcia przez dziecko nauki poza miejscem zamieszkania tj. dodatek na dojazdy będzie odliczany;
23/ dojazdy na zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy kolegiów, przy czym dodatek przy zasiłku rodzinnym z tytułu podjęcia przez dziecko nauki poza miejscem zamieszkania tj. dodatek na dojazdy będzie odliczany;
24/ zakwaterowania w bursach, internatach lub stancji - dot. tylko uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy kolegiów, przy czym dodatek przy zasiłku rodzinnym z tytułu podjęcia przez dziecko nauki poza miejscem zamieszkania tj. dodatek na zamieszkanie będzie odliczany;
25/okulary korekcyjne.

W przypadku kupna art. używanych (podręczniki, komputer) od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej, poniesiony wydatek można udokumentować umową kupna-sprzedaży między osobami dorosłymi.

Niniejszy katalog nie zamyka drogi do rozliczenia stypendium szkolnego innymi niż wymienione w katalogu wydatkami, jeżeli Organ przyznający stypendia uzna, że stanowią wydatek o charakterze edukacyjnym.

Termin dostarczenia dokumentów zostanie określony w decyzji przyznającej stypendium szkolne.
Ograniczenia ilościowe/ kwotowe dot. zakupionych rzeczy obowiązują na nowo zarówno w I jak i w II semestrze.

Uwaga! Jeżeli wymienione rzeczy przedzielono ukośnikiem (/) oznacza to, ze można rozliczyć jedną wybraną rzecz, jeżeli przecinkiem (,) oznacza to, że można rozliczyć każdą z wymienionych rzeczy.
Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz (katalog wydatków stypendium szkolne.pdf)katalog wydatków stypendium szkolne.pdfTreść zarządzenia Nr8/2017 - Katalog wydatków stypendium szkolne62 Kb01.09.2017 09:48
Poprawiony: piątek, 01 września 2017 09:48
 

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama