Odwiedzin od 2009r.

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj89
mod_vvisit_counterWczoraj112
mod_vvisit_counterTen tydzień307
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień873
mod_vvisit_counterTen miesiącu5045
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7217
mod_vvisit_counterWszystkich326129

Aktualnie: gości 6 połączonych
Twoje IP: 3.238.204.31
 , 
Dziś: Paź 26, 2021


Punkt konsultacyjny dla rodzin
 
Punkt konsultacyjny dla Rodzin przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sędziejowicach


psycholog mgr Marta Smolak-Pałatyńskagodziny przyjęć:

środa (I miesiąca)
godz.15:00-20:00

środa (II miesiąca)
godz.15:00-20:00

środa (III miesiąca)
(Marzenin) godz.15:00-20:00

środa (IV miesiąca)
godz.15:00-20:00


Zapisy do psychologa przyjmowane są w GOPS Sędziejowice u P. Beaty Piechulskiej pod numerem tel. 043-67-715-81


Punkt konsultacyjny dla Rodzin
przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
w Sędziejowicach


terapeuta ds. uzależnień Piotr Hryniuk


godziny przyjęć:

środa (I miesiąca)
godz.14:00-17:00

środa (II miesiąca) godz.14:00-17:00

poniedziałek (III miesiąca) godz.08:00-10:00

poniedziałek (IV miesiąca) godz.08:00-10:00


Zapisy do terapeuty przyjmowane są w GOPS Sędziejowiceu Pani Beaty Piechulskiej pod numerem tel. 043-67-715-81 
Zadania, które wynikają bezpośrednio z ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nakładają na Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych obowiązek zapobiegania i rozwiązywania problemów alkoholowych w każdej gminie, także w Sędziejowicach.
            W ostatnich latach możemy zaobserwować znaczny wzrost problemu, jakim jest spadek wieku inicjacji alkoholowej, wzrost spożycia alkoholu wśród młodzieży, coraz to częstsze sięganie po inne substancje psychoaktywne, co powoduje wzrost agresji, przemocy, terroru, szantażu, targnięcie się na własne życie, zaburzenia i choroby psychiczne a także i emocjonalne min. depresja. Społeczeństwo aby poradzić sobie z nurtującymi go problemami bardzo często ucieka od rzeczywistości wspomagając siebie czy to alkoholem czy to innymi środkami psychoaktywnymi.
            Coraz powszechniejsze zjawisko stresu chronicznego, poczucie bezsilności, samotności i beznadziejności, zmusza określone placówki do wsparcia i do podjęcia szerokich działań edukacyjnych, profilaktycznych, oraz terapeutycznych.
 
Placówka zwana dalej Punktem Konsultacyjnym dla rodzin w Sędziejowicach przyjęta została uchwałą Nr XXIII/188/97 w dniu 30 lipca 1997 r. i została otwarta przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sędziejowicach w grudniu 1997 roku. Koordynatorem i opiekunem tejże placówki jest Kierownik GOPS w Sędziejowicach. Formę organizacyjną placówce nadał „program” przyjęty przez Radę Gminy Nr XXIII/188/97 r.
            Punkt konsultacyjny jest jednostką wspierającą społeczność lokalną Sędziejowic w problemach zapobiegania i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz zmniejszania rozmiarów już istniejących, negatywnych zjawisk, które są następstwem nadmiernego spożywania alkoholu przez mieszkańców gminy Sędziejowice.
            Cel ten będzie realizowany poprzez dążenie do zmniejszenia ilości alkoholu spożywanego przez młodzież; promowanie postaw społecznych ważnych dla profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych; zmniejszenia ilości i dolegliwości alkoholowych, zaburzeń życia rodzinnego. Aby osiągnięcie celów było możliwe, konieczne jest podejmowanie konkretnych zadań szczegółowych. Wiążą się one z prowadzeniem profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych w szczególności dla dzieci i młodzieży; wzbogaceniem oferty atrakcyjnego spędzania czasu wolnego i promowanie zdrowego stylu życia; udzielaniem rodzinom, w których występują problemy alkoholowe, pomocy psychospołecznej i prawnej a w szczególności ochrony przed przemocą w rodzinie; zwiększeniem dostępności do wszelkich form pomocy terapeutycznej, rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu; jak również wspomaganiem działalności instytucji i stowarzyszeń i osób fizycznych służących rozwiązaniu problemów uzależnień.
            Punkt Konsultacyjny dla rodzin rozszerzył swoje działania na pomoc dzieciom i młodzieży szkolnej w gminie Sędziejowice od 2008 r., wprowadzając do placówek psychologa klinicznego i rodzinnego.
 
 
 
 
 
wykrzyknik_kopia
Infolinia_Ogolnopolskie_Pogotowie_NL_2.jpg
 
 

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama